Deklaracja Dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Białołęka m.st. Warszawy

Deklaracja dostępności Biuletynu Informacji Publicznej Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Białołęka m.st. Warszawy

Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty - Białołęka m.st. Warszawy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty - Białołęka m.st. Warszawy.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Fragment tekstu na stronie głównej nie spełnia warunków kontrastu
  • Brak etykiet dla niektórych pól formularzy
  • W niektórych miejscach niewłaściwa hierarchia nagłówków
  • Niektóre zamieszczone na stronie publikacje w formie plików pdf nie są dostępne cyfrowo

Wyłączenia

  • Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Raport do pobrania

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Jacek Głażewski.
  • E-mail: jglazewski@dbfo.waw.pl
  • Telefon: 225103620

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Rada m.st. Warszawy
  • Adres: Biuro Rady m.st. Warszawy
    al. Jerozolimskie 44
    00-024 Warszawa
  • E-mail: sekretariat.BR@um.warszawa.pl
  • Telefon: 224430580

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty - Białołęka m.st. Warszawy

ul. Modlińska 190
03-119 Warszawa

(budynek STENDA).

Pomieszczenia biurowe znajdują się na pierwszym i drugim piętrze budynku.

Wokół budynku brak jest ciągów pieszych. Nachylenie drogi prowadzącej do budynku wynosi ok. 12% i może stanowić utrudnienie dla osób poruszających się na wózkach.

Do budynku prowadzą dwa wejście: główne od strony ul. Modlińskiej i boczne z prawej strony budynku.

Wejście boczne jest niedostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim (schody).

Wejście główne jest oznaczone znacznikiem systemu nawigacyjno-informacyjnego TOTUPOINT. Do obsługi urządzenia konieczny jest smartfon z zainstalowaną aplikacją, którą możesz pobrać dla urządzenia z systemem Android lub iOS.

Wejście główne jest dostępne z poziomu terenu. Wejście wyposażone jest w drzwi manualne otwierające się na zewnątrz. Drzwi ciężko utrzymać w pozycji otwartej. Brak progów oraz schodów. Za pierwszymi drzwiami znajdują się kolejne tworząc tzw. wiatrołap. Drugie drzwi również otwierane są na zewnątrz. Na końcu korytarza znajdują się drzwi otwierane manualnie prowadzące do holu wejścia bocznego, gdzie znajdują się schody i winda, którymi można dostać się na teren biura DBFO. Winda znajduje się po lewej stronie a schody po prawej.

Na pierwszym piętrze winda znajduje się naprzeciwko schodów. Po wyjściu z windy na prawo jest korytarz prowadzący do drzwi DBFO. Po lewej stronie znajduje się domofon z dwoma przyciskami. Górny to kasa, dolny sekretariat. Kasa znajduje się po lewej stronie po wejściu na teren biura. Po przejściu trzech metrów skręcając w prawo, a następnie w lewo i idąc prosto około osiemnastu metrów, po lewej stronie jest sekretariat. Na terenie biura pokoje są oznaczone tabliczkami w języku brajla. Tabliczki przymocowane są na ścianie po prawej stronie drzwi.

Budynek wyposażony jest w jedną windę. Drzwi windy otwierają się automatycznie. Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille’a. W windzie nie ma komunikatów głosowych.

Przestrzenie komunikacyjne są szerokie. W większości miejsc ok. 2 m. Wejścia do pokoi oznakowane są tabliczkami zawierającymi również informacje w alfabecie Braille’a. Tabliczki przymocowane są na ścianie po prawej stronie drzwi.

Toaleta częściowo dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest na parterze, na korytarzu prowadzącym od wejścia głównego do windy.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Miejsca parkingowe

Przed budynkiem jest jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Znajduje się ono naprzeciwko wejścia głównego do budynku. Parking jest bezpłatny. Nie ma szlabanów.

Komunikacja miejska

Najbliższe przystanki autobusowe:

  • Braci Zawadzkich 02 (w kierunku Drogowa- autobus linii 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległości ok. 260 m. Przystanek po tej samej stronie co siedziba DBFO.
  • Drogowa 02 (w kierunku Klasyków- autobus linii 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległość ok. 220 m. Oznaczone przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przystanek po tej samej stronie co siedziba DBFO.
  • Braci Zawadzkich 01 (w kierunku Białołęka-Ratusz- autobus linii 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległość ok. 350 m. Oznaczone przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przystanek po przeciwnej stronie niż siedziba DBFO.
  • Drogowa 01 (w kierunku Braci Zawadzkich- autobus linii 126, 152, 723, 731). Znajduje się w odległość ok. 600 m. Oznaczone przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Przystanek po przeciwnej stronie niż siedziba DBFO.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W sekretariacie i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Usługa jest dostępna w godzinach pracy DBFO. Usługa jest bezpłatna.

W budynku są dwie stacjonarne pętle indukcyjne: w sekretariacie i kasie.

Możesz się z nami skontaktować za pomocą wiadomości tekstowej, wysyłając SMS na numer telefonu: 723 454 950

Potrzebę tłumacza-przewodnika powinieneś nam zgłosić co najmniej 3 dni robocze wcześniej, dzwoniąc lub wysyłając wiadomość SMS na numer telefonu: 723 454 950 lub pisząc wiadomość e-mail na adres: sekretariat@dbfo.waw.pl

Metryka

Rejestr zmian

Rozwiń